вторник, 27 ноября 2018 г.

Вітаю переможицю ІІ етапу олімпіади з фізики ученицю 7-А класу Гапонову Владиславу. яка зайняла ІІІ місце серед учнів Бердянська!👍

понедельник, 19 ноября 2018 г.

Зелений патруль інформує


Шановні гості блогу! В нашій школі починається акція "Збережемо довкілля!", в якій учні 10 класу пропонують зібрати 10 кг використаних батарейок. Перегляньте цей відеоролік та не залишайтеся байдужими! Приносьте до кабінету фізики №23 батарейки, а ми їх відправимо на утилізацію.

Інтернет ресурси для батьків

Інтернет ресурси для батьків


http://zno.osvita.net/ViewAdvicesParent.aspx  Поради батькам при підготовці випускників до ЗНО

http://klasnaocinka.com.ua/ru/article/psikhologichna-pidgotovka---vipusknikiv-do-uchasti.html  Психологічна підготовка випускників до участі в ЗНО


http://erudyt.net/dokumentatsiya/informatsiya-dlya-batkiv/porady-batkam-starshoklasnykiv-pry-vybori-profesiji.html  Поради батькам старшокласників при виборі професії


http://internet-centr.dp.ua/pages.php?id=72    Памятка для батьків "Діти в Інтернеті

Десять заповідей Януша Корчака для батьків

Десять заповідей Януша Корчака для батьків
1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той — третьому, і це незворотний закон вдячності.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до проблем дитини зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений, дитині воно важке не менше, ніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини — його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них — ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
8. Дитина — це не тиран, який заволодіває всій твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не “наша”, “своя” дитина, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.
10. Люби свою дитину будь-якою — неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею — радій, бо дитина — це свято, яке поки що з тобою.
Януш Корчак (пол. Janusz Korczak; справжнє ім’я пол. Henryk Goldszmit; 1878 — 1942) — видатний польський педагог, письменник, лікар і громадський діяч. Педагогічна діяльність Корчака заснована на формуванні в дитячому колективі і в окремих вихованців навичок самопізнання, самоконтролю, самоврядування. У роки окупації Польщі фашистської Німеччиною Корчак героїчно боровся за життя дітей у варшавському гетто, зaгинув в газових камерах Треблінки разом з 200 своїми вихованцями. 

Відповіді історико-фізичної вікторини "Хто ці винахідники та вчені?"

1. Галілео Галілей
2. Аристотель
3. Альберт Ейнштейн
4. Ісаак Ньютон
5. Йоган Кеплер
6. Герон Олександрійський
7. Архімед
8. Луїджі Гальвані
9. Михайло Ломоносов
10. Брати Монгольфьє
11. Костянтин Едуардович Ціолковський
12. Олександр Миколайович Лодигін

четверг, 15 ноября 2018 г.

Щоденник предметного тижня

Сьогодні представили свої вікторини, ребуси, загадки Потіряйло Іван, Пінчук Даша 7-а та Хара Аліна 7-б.

 На питання вікторини " Хто цей винахідник ?" правильні відповіді дали Чубарова Марина 11клас та  Шитко Карина 7-А 

Щоденник предметного тижня






            Сьогодні  в рамках предметного тижня в 9-А класі відбувся Фізичний реаліті-квест. Клас розділився на дві команди. Кожна команда отримувала завдання з предмету в конверті. Виконавши завдання, вона дізнавалася слово-пароль до наступного завдання. Перемогла команда хлопців на чолі Гіпотя Ігоря. Активність під час квесту проявили Гіпоть Ігор, Крот Даніл, Надєїн Богдан, Куц Артем, Назаров Микита, Коцюба Ярослав, Дунданов Андрій, у дівчат- Рискаль Альона, Кулікова Евгенія, Сєражим Оксана, Попова Ліза. 

Для батьків

Культ детей в наши дни

Дети — это святое. Все лучшее детям. Пусть хоть дети поживут. Цветы жизни. Радость в доме. Сынок, не беспокойся, папа для тебя все сделает...

Что-то меня вот эта песня страшно утомила. И как родителя, и как бывшего ребенка, и как будущего деда. Может, хватит уже любить детей? Может, пора уже с ними как-нибудь по-человечески?

Лично я не хотел бы появиться на свет в наше время. Слишком много любви.

Как только ты обретаешь дату рождения, ты тут же становишься куклой. Мама, папа, бабушки, дедушки тут же начинают отрабатывать на тебе свои инстинкты и комплексы. Тебя кормят в три горла. Тебе вызывают детского массажиста. Тебя для всеобщего умиления одевают в джинсы и курточки, хотя ты еще даже сидеть не научился. А если ты девочка, то уже на втором году жизни тебе прокалывают уши, чтобы вешать золотые сережки, которые во что бы то ни стало хочет подарить любящая тетя Даша.

К третьему дню рождения все игрушки уже не помещаются в детскую комнату, а к шестому — в сарай. Изо дня в день тебя сначала возят, а потом водят по магазинам детской одежды, по пути заруливая в рестораны и залы игровых автоматов. Особо одаренные по части любви мамы и бабушки спят с тобой в одной постели лет до десяти, пока это уже не начинает попахивать педофилией. А, да, чуть не забыл! Планшетник! У ребенка обязательно должен быть планшетник. А желательно еще и айфон. Прямо лет с трех. Потому что он есть у Сережи, ему мама купила, а она ведь вроде не так уж много зарабатывает, гораздо меньше нас. И даже у Тани есть из соседней группы, хотя она вообще с бабушкой живет.

Перед школой обычно заканчивается «кукольный период», и тут же начинается «исправительно-трудовой». Любящие родители наконец осознают, что они наделали чего-то не того. У дитяти лишний вес, скверный характер и синдром дефицита внимания. Все это дает повод для перехода на новый уровень увлекательной игры в родительскую любовь. Этот уровень называется так: «найди специалиста». Теперь с тем же энтузиазмом тебя таскают по диетологам, педагогам, психоневрологам, просто неврологам и просто психологам. Родня бешено ищет какое-нибудь чудо, которое позволит добиться волшебных оздоравливающих результатов, не меняя при этом собственного подхода к воспитанию дитяти. На эти эзотерические, по сути, практики тратится куча денег, нервов и море времени. Результат — ноль целых, чуть-чуть десятых.

Еще для этого периода характерна отчаянная попытка применить к ребенку нормы железной дисциплины и трудовой этики. Вместо того чтобы искренне увлечь маленького человечка каким-нибудь интересом, вместо того чтобы дать ему больше свободы и ответственности — родственники выстраиваются в очередь с ремнем и криком. В результате ребенок учится жить из-под палки, теряя способность хоть чем-то интересоваться.

Когда же бесполезность потраченных усилий становится очевидной, начинается этап надломленной родительской пассионарности. Тут почти все любящие родители вдруг резко начинают своих детей ненавидеть: «Мы для тебя, а ты!» Разница лишь в том, что у одних эта ненависть выражается в полной капитуляции с дальнейшим направлением отрока в образовательное учреждение закрытого типа (суворовское училище, элитную британскую школу), а другие врубают в своей голове пластинку с надписью «Ты мой крест!».

Смирившись с тем, что ничего путного из человека не вышло, родители с тымойкрестом на шее продолжают добивать в своем уже почти взрослом ребенке личность. Отмазывают от армии, устраивают на платное отделение в вуз, дают деньги на взятки преподавателям и просто текущие расходы, покупают квартиру, машину, подбирают синекуру в меру своих возможностей. Если от природы тымойкрест не слишком талантлив, то эта стратегия даже приносит какие-то более-менее съедобные плоды — вырастает психически искалеченный, но вполне добропорядочный гражданин. Вот только гораздо чаще за раны, нанесенные избыточной родительской любовью, дети расплачиваются совсем иначе — здоровьем, жизнями, душами.

Культ детей возник в нашей цивилизации не так давно — всего каких-то 50–60 лет назад. И во многом это такое же искусственное явление, как ежегодно выпрыгивающий из маркетинговой табакерки кока-кольный Санта-Клаус. Дети — мощнейший инструмент для раскрутки гонки потребления. Каждый квадратный сантиметр детского тела, не говоря уже о кубомиллиметрах души, давно поделен между производителями товаров и услуг. Заставить человека любить самого себя такой маниакальной любовью — это все-таки довольно сложная морально-этическая задача. А любовь к ребенку заводится с полоборота. Дальше — только счетчик включай.

Конечно, это вовсе не означает, что раньше детей не любили. Еще как любили. Просто раньше не было детоцентричной семьи. Взрослые не играли в бесплатных аниматоров, они жили своей естественной жизнью и по мере взросления вовлекали в эту жизнь свое потомство. Дети были любимы, но они с первых проблесков сознания понимали, что являются лишь частицей большого универсума под названием «наша семья». Что есть старшие, которых надо уважать, есть младшие, о которых надо заботиться, есть наше дело, в которое надо вливаться, есть наша вера, которой надо придерживаться.

Сегодня же рынок навязывает обществу рецепт семьи, построенной вокруг ребенка. Это заведомо проигрышная стратегия, существующая лишь для того, чтобы выкачивать деньги из домохозяйств. Рынок не хочет, чтобы семья строилась правильно, потому что тогда она будет удовлетворять большинство своих потребностей сама, внутри себя. А несчастная семья любит отдавать решение своих проблем на аутсорсинг. И эта привычка уже давно стала фундаментом для целых отраслей на миллиарды долларов. Идеальный с точки зрения рынка отец — это не тот, кто проведет с ребенком выходные, сходит в парк, покатается на велосипеде. Идеальный отец — это который будет в эти выходные работать сверхурочно, чтобы заработать на двухчасовой визит в аквапарк.

И знаете, что? А давайте-ка заменим в этой колонке глагол «любить» на какой-нибудь другой. Игнорировать, плевать, быть равнодушным. Потому что, конечно, такая родительская любовь лишь одна из форм эгоизма. Бешеная мать, трудоголик-отец — все это не более чем игра инстинктов. Что бы мы там ни наговорили себе про родительский долг и жертвенность, такое отцовство-материнство — это грубое наслаждение, что-то типа любовных утех, одна сплошная биология.

Есть такая прекрасная индейская поговорка: «Ребенок — гость в твоем доме: накорми, воспитай и отпусти».

Накормить и дурак сможет, воспитать — это уже сложнее, а вот уметь ребенка с первых минут его жизни потихоньку от себя отпускать — это и есть любовь.

вторник, 13 ноября 2018 г.

Щоденник предметного тижня - Фізичний ярмарок











13 листопада на великих перервах відбувся Фізичний ярмарок, який викликав у школярів жвавлення та зацікавленість. На ярмарку були представлені найкращі реферати та проекти учнів нашої школи. За правильні відповіді діти отримували сувеніри. Найактивнішими були учні Тонєва Л, Полоніков В., Ткаченко О., Черемісін Д, Кюрчева С. - 8-а клас. Також Мірошніков М 8-б клас. 
 Сьогодні представили свої кросворди та стіннівки Волошина Аліна та Пермяков Владислав.

Щоденник тижня математики , фізики та інформатики


Сьогодні відбувся Фізичний бій в 8-а класі. Перемогла команда Ньютони. Найкращими знавцями фізики були такі учні, як Тонєва Лідія, Табакова Софія, Брьохов Віктор, Кузьменко Егор,Кюрчева Софія, Полоніков Віктор, Шеремет Кирил.

понедельник, 12 ноября 2018 г.

Шкільна олімпіада з фізики

Вітаю переможців І етапу олімпади з фізики !

Пермяков Владислав 9-Бклас   -     І місце,
Шитко Карина  7-А клас           -     ІІ місце,
Гапонова Владислава 7-А клас-     ІІІ місце

22 листопада ці учні захищатимуть нашу школу на ІІ етапі, 
успіхів Вам!

Педагогічна виставка "Освіта Запорізького краю-2018"


среда, 7 ноября 2018 г.


Увага ! з 12.11.2018 по 14.11.2018 в нашій школі відбудеться тиждень фізики, математики та інформатики.    


 Вас очікують цікаві ігри, вікторини, конкурси. Запрошуємо прийняти активну участь! 


                                                       План заходів:

1. Конкурс стіннівок, малюнків та фізичних кросвордів (7-11 клас);

2. Витсавка  найкращих рефератів та проектів   з фізики та природознавства (5-11клас);

3. Фізичний ярмарок ( вівторок, велика перерва
 9.40 , 3-й поверх);

4.
 Фізичний реаліті-квест (9-й клас, четвер 1-й урок каб.23).

5. Історико-фізична вікторіна "Хто ці вчені й винахідники? на блозі

6. Фізичний бій (8-а вівторок 1-й урок)

До тижня фізики, математики та інформатики

ІСТОРИКО-ФІЗИЧНА ВІКТОРИНА
Хто ці вчені й винахідники?


  1. Сімдесятирічного вченого повторно викликали на таємний суд інквізиторів. Під погрозою катування старого вченого примусили відректися від учення Коперника й після суду оселили під наглядом слуг інквізиції. Йому було заборонено писати й розмовляти з посторонніми людьми.
  2. Цей давньогрецький учений говорив своїм учням, що людина володіє п’ятьма почуттями й розумом, а тому - користуйся своїми почуттями й міркуй - і природа відкриє тобі свої таємниці. Головний засіб пізнання природи - міркування, його помічник - спостереження, але аж ніяк не досліди.
  3. Вершиною наукової творчості цього вченого стала загальна теорія відносності, завершена ним 1916 року.
  4. Ним був відкритий закон всесвітнього тяжіння. Але на питання про те, яка природа сил тяжіння, він відповідав: “Не знаю, а гіпотез вигадувати не бажаю”.
  5. Він встановив закони руху планет навколо Сонця, але не зумів пояснити динаміку їх руху.
  6. Жив він приблизно три тисячі років тому, був сином брадобрея й винайшов перший паровий реактивний двигун.
  7. Одного разу, коли він поринув у наповнену водою ванну, його раптово осяяла думка, що допомогла розв’язати важливу задачу. Сповнений радістю й збуджений своїм відкриттям, він вигукнув: “Еврика! Еврика!”
  8. Одного разу він підвісив на мідних гачках задні лапки жаби до залізної решітки балкону свого будинку. Повторивши в різних варіантах досліди з лапками жаби, він вирішив, що в мускулах жаби міститься “тваринна електрика”. На честь цього вченого названі елементи живлення електроенергії.
  9. Саме він у XVIII столітті запропонував надійний спосіб захисту від блискавок шляхом установки блискавковідводів. У Росії перший блискавковідвід з’явився на шпилі Петропавлівського собору в другій половині XVIII століття, та й то лише після того, як у нього двічі потрапила блискавка.
  10. Вони створили першу повітряну кулю, а їхніми першими   
        повітряними мандрівниками були качка, півень и баран.

  11. Він написав книгу “З гармати на Місяць”, якою зачитувалися    всі покоління мрійників, аж до наших днів. А тоді, у старій    провінціальній Калузі, де коні на вулицях потопали в багні, де не проїжджав ще  жоден автомобіль, а про повітряні кулі писали як про диво, такі висловлювання глухого вчителя  сприймалися щонайменше як дивацтво.

12. Зараз наша промисловість випускає мільярди   найрізноманітніших ламп накалювання. А винайшов їх російський дослідник.

пятница, 2 ноября 2018 г.

Конкурс Моральний вчинок-2019


Шановні гості блогу, учні 20 школи та їх батьки! 
Запрошую прийняти участь у конкурсі " Моральний вчинок-2019"
Вже не перший рік учні нашої школи, переймаючись екоглогчними проблемами нашого міста, збирають використані батарейки. Ми можемо не тільки робити добру справу, але і поділитися своїми набутками. Для участі у Конкурсі учасники подають творчі звіти у довільній формі: фоторепортаж, стіннівка, плакат, текстові матеріали (нарис, вірш, буклет та ін.), відеосюжет тощо) про нашу діяльність.
За цим посиланням ви можете детально ознайомитися з умовами конкурсу.



http://zw.ciit.zp.ua/index.php/%D0%9E%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BF_%D0%92%D1%81%D0%B5%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D1%83_%22%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B2%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%22_2019_%D1%80%D1%96%D0%BA