ІСТОРИКО-ФІЗИЧНА ВІКТОРИНА
Хто ці вчені й винахідники?
- Сімдесятирічного вченого повторно викликали на таємний суд інквізиторів. Під погрозою катування старого вченого примусили відректися від учення Коперника й після суду оселили під наглядом слуг інквізиції. Йому було заборонено писати й розмовляти з посторонніми людьми.
- Цей давньогрецький учений говорив своїм учням, що людина володіє п’ятьма почуттями й розумом, а тому - користуйся своїми почуттями й міркуй - і природа відкриє тобі свої таємниці. Головний засіб пізнання природи - міркування, його помічник - спостереження, але аж ніяк не досліди.
- Вершиною наукової творчості цього вченого стала загальна теорія відносності, завершена ним 1916 року.
- Ним був відкритий закон всесвітнього тяжіння. Але на питання про те, яка природа сил тяжіння, він відповідав: “Не знаю, а гіпотез вигадувати не бажаю”.
- Він встановив закони руху планет навколо Сонця, але не зумів пояснити динаміку їх руху.
- Жив він приблизно три тисячі років тому, був сином брадобрея й винайшов перший паровий реактивний двигун.
- Одного разу, коли він поринув у наповнену водою ванну, його раптово осяяла думка, що допомогла розв’язати важливу задачу. Сповнений радістю й збуджений своїм відкриттям, він вигукнув: “Еврика! Еврика!”
- Одного разу він підвісив на мідних гачках задні лапки жаби до залізної решітки балкону свого будинку. Повторивши в різних варіантах досліди з лапками жаби, він вирішив, що в мускулах жаби міститься “тваринна електрика”. На честь цього вченого названі елементи живлення електроенергії.
- Саме він у XVIII столітті запропонував надійний спосіб захисту від блискавок шляхом установки блискавковідводів. У Росії перший блискавковідвід з’явився на шпилі Петропавлівського собору в другій половині XVIII століття, та й то лише після того, як у нього двічі потрапила блискавка.
10. Вони створили першу повітряну кулю, а їхніми першими
повітряними мандрівниками були качка, півень и баран.
11. Він написав книгу “З гармати на Місяць”, якою зачитувалися всі покоління мрійників, аж до наших днів. А тоді, у старій провінціальній Калузі, де коні на вулицях потопали в багні, де не проїжджав ще жоден автомобіль, а про повітряні кулі писали як про диво, такі висловлювання глухого вчителя сприймалися щонайменше як дивацтво.
12. Зараз наша промисловість випускає мільярди найрізноманітніших ламп накалювання. А винайшов їх російський дослідник.
Комментариев нет:
Отправить комментарий